Ukraińcy mogą uczyć się języków obcych i zdobywać prawa jazdy w Polsce niemal za darmo

Irina Turaieva
Język, Kraków, Szkolenia
3 sierpnia 2022, 08:45
Data aktualizacji: 3 sierpnia 2022, 11:00
Komentarze 0
Uchodźca bierze udział w bezpłatnym kursie prawa jazdy

Dla uchodźców z Ukrainy uruchomiono nowy projekt kształcenia i szkolenia zawodowego, w ramach którego mogą oni otrzymać znaczne dotacje na dalszy rozwój kwalifikacji i zdobycie nowych kompetencji.

Od 11 lipca Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie rozpoczyna realizację projektu „Kierunek Kariera” skierowanego do uchodźców z Ukrainy. Celem programu jest pomoc obywatelom Ukrainy w adaptacji na polskim rynku pracy oraz pomoc w znalezieniu dalszego zatrudnienia w lokalnych firmach.

Kto może dołączyć do projektu?

W projekcie mogą wziąć udział obywatele Ukrainy w wieku 25 lat i więcej, którzy osiedlili się i są zatrudnieni na terenie województwa małopolskiego po 23 lutego 2022 r. Poziom wykształcenia potencjalnych uczestników nie ma znaczenia. Do programu może przystąpić osoba, która jest pracownikiem lub prowadzi własną działalność gospodarczą i nie zatrudnia pracowników.

Co otrzymają uczestnicy programu?

W ramach projektu Kierunek Kariera uczestnicy otrzymują do 85% dofinansowania do udziału w różnych kursach edukacyjnych. Obejmują one szkolenia w następujących obszarach:

  • nauka języków obcych;
  • Język polski dla obcokrajowców;
  • kompetencje cyfrowe;
  • zarządzanie projektami;
  • kategorie prawa jazdy A, A2, B, B+E.

Jak zgłosić się do projektu?

Aby wstępnie zarejestrować się na program „Kierunek Kariera”, należy zapisać się telefonicznie lub wysłać e-mail. Kandydaci z Nowego Sącza i Tarnowa rejestrowani są na osobnych numerach telefonów.

Obowiązkowym elementem projektu jest spotkanie z doradcą zawodowym, który pomoże określić kierunek szkolenia. Następnie potencjalny uczestnik programu musi podpisać przygotowany pakiet dokumentów w wersji dwujęzycznej (w języku polskim i ukraińskim):

Należy zaznaczyć, że proces rekrutacji, doradztwo zawodowe oraz udzielanie informacji o projekcie odbywa się w języku polskim. Kwestia tłumaczenia z języka polskiego na ukraiński w celu komunikacji z konsultantami i wypełniania dokumentacji projektowej leży po stronie uczestnika projektu.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.