Ukrainki mogą dostać 4000 dolarów na założenie firmy w Polsce

Irina Turaieva
Polska, Pomoc finansowa
30 września 2022, 07:48
Data aktualizacji: 30 września 2022, 09:00
Komentarze 0
Ukrainka ubiega się o pomoc w założeniu firmy

Ukrainki, które przyjechały do Polski od początku wojny i chcą tu założyć własny biznes są zaproszone do udziału w specjalnym projekcie wsparcia.

Kilka dni temu ruszył program Odbudowa ukraińskich firm – przedsiębiorczość kobiet, którego celem jest wsparcie kobiet z Ukrainy, które chcą założyć własną firmę w Polsce.

Co oferują organizatorzy projektu?

W ramach programu uczestnicy otrzymają różnorodną pomoc, której ostatecznym celem jest zorganizowanie i uruchomienie własnego biznesu w Polsce. W związku z tym organizatorzy przygotowali następujący zestaw narzędzi i działań:

  • szkolenie ogólne z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej;
  • jednorazowy voucher w kwocie stanowiącej równowartość 4 000 dolarów amerykańskich (USD) na zakup aktywów niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • do 41 godzin indywidualnych konsultacji dla każdego uczestnika z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w tym porad prawnych w tym zakresie;
  • pomoc w prowadzeniu księgowości, czyli miesięczne wsparcie w obsłudze księgowej działalności gospodarczej uczestnika programu;
  • wsparcie w promocji propozycji biznesowej, które zapewnia wybrana przez organizatora agencja i przewiduje do 50 godzin.

Pod warunkiem pomyślnego ukończenia szkolenia ogólnego, pozytywnej oceny przygotowanego biznesplanu przez organizatorów oraz gotowości do rozpoczęcia działalności gospodarczej do końca 2022 roku, uczestnik może liczyć na bon pieniężny oraz inne wsparcie informacyjne i doradcze. Warto podkreślić, że wsparcie księgowe i marketingowe dla projektów biznesowych uczestników będzie trwało do 12 miesięcy od rozpoczęcia udziału w programie.

Zapraszamy do naszego kanału na Telegramie pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl. Nasz zespół codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze porady.

Kto może przystąpić do programu?

Organizatorzy programu planują zaangażować w projekt 80 kobiet z Ukrainy. W programie wsparcia Odbudowa ukraińskich firm – przedsiębiorczość kobiet może wziąć udział każda pełnoletnia i zdolna do czynności prawnych kobieta, która:

  • jest obywatelką Ukrainy;
  • ma numer PESEL;
  • planuje rozpocząć działalność biznesową w Polsce do końca 2022 roku.

Należy pamiętać, że uczestnik musi przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez cały okres trwania programu (od momentu złożenia wniosku do zakończenia wsparcia projektowego).

Wejdź na link, aby dowiedzieć się o centrum wsparcia dla ukraińskich przedsiębiorców „Diia.Business”, które działa w Warszawie.

W jaki sposób będą wybierani kandydaci do udziału w programie?

Uczestnicy programu zostaną wybrani przez specjalną komisję zebraną i upoważnioną przez organizatora. Podstawą wyboru konkretnej osoby będzie liczba punktów przyznanych za każdy formularz zgłoszeniowy. Każdy wniosek przejdzie dwa etapy oceny (formalny i merytoryczny), podczas których, oprócz poprawności wypełnienia formularza zgłoszeniowego, oceniane będą m.in:

  • pomysł na biznes (spójność i logika, szczegółowy opis działalności, sposób wykorzystania narzędzi do promocji);
  • potencjalna grupa docelowa i rynek (analiza klientów, analiza oczekiwań klientów, analiza konkurencji i przewag konkurencyjnych, analiza zakresu działań, w tym terytorium, miejsce);
  • doświadczenie zawodowe i wykształcenie kandydata (czy posiada on doświadczenie niezbędne do prowadzenia działalności oraz czy jego wykształcenie pozwala mu na skuteczne prowadzenie wybranej działalności);
  • potencjał projektu biznesowego (uzasadnienie i realna możliwość realizacji pomysłu, ocena ryzyka i problemów, jak je zminimalizować, umiejętność doboru odpowiedniego sprzętu);
  • narzędzia cyfrowe udostępnione w celu rozwoju planowanej działalności (utworzenie strony internetowej, profilu w serwisach społecznościowych, reklamy internetowej, sklepu internetowego itp.)

Zobacz też: Działalność nierejestrowana w Polsce: nowe możliwości dla Ukraińców

Jak wziąć udział w programie wsparcia?

Nabór wniosków o udział w programie rozpoczął się 26 września i potrwa do 17 października 2022 roku włącznie. Aby dołączyć do projektu, wykonaj te proste kroki:

Uwaga: formularz zgłoszeniowy należy wypełnić wyłącznie w formie elektronicznej (nie odręcznie!) w języku polskim, ukraińskim lub rosyjskim, a w temacie maila wpisać „Formularz zgłoszeniowy”. Niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione formularze zgłoszeniowe nie będą rozpatrywane. Organizator wyłoni zwycięzców do 15 listopada 2022 roku, o czym zostaną oni powiadomieni stosownym mailem.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *