W Warszawie odbędzie się biletobranie – losowanie darmowych kart turystycznych
Warszawska komunikacja miejska ponownie organizuje konkurs „Jesienne Biletobranie”. W ramach tego konkursu można wygrać bilet 30-dniowy.
Spis treści
Jakie są warunki biletobrania?
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy spełnić jeden warunek – być posiadaczem Warszawskiej Karty Miejskiej. Jedynym wymogiem jest to, że data aktywacji karty turystycznej musi być nie późniejsza niż 1 września 2022 r. Nie ma znaczenia czy karta została zakupiona na 30 czy 90 dni. Jeśli używasz innego rodzaju karty podróżnej, nie będziesz mógł wziąć udziału w konkursie.
Konkurs rozpocznie się w piątek 16 września i będzie trwał przez 2 tygodnie. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy podać 11-cyfrowy numer karty oraz adres e-mail. Formularz będzie aktywny od 16 września. Każdy uczestnik będzie mógł podać numer swojej karty tylko raz podczas losowania.
Jakie będą nagrody?
Firma prowadząca loterię zaznacza, że nagrody może wygrać co najmniej 200 osób. I będą to karty, które będą ważne w pierwszej, drugiej lub obu strefach. Wszystko będzie zależało od rodzaju biletu, jaki uczestnik zgłosi do konkursu.
Jeśli jesteś zwycięzcą, możesz odebrać swoją nagrodę w ciągu 200 dni od zakończenia konkursu. Możesz to zrobić w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Jeśli to Ty jesteś zwycięzcą, otrzymasz wiadomość e-mail. Zwycięzcy będą wybierani codziennie, z wyjątkiem Dnia bez Samochodu, który przypada na 22 września.
Każdego dnia w czasie trwania konkursu (z wyjątkiem Dnia bez Samochodu, który przypada na 22 września) na stronie biletobranie uruchomiony zostanie formularz zgłoszeniowy, w którym należy wpisać 11-cyfrowy numer karty Warszawskiej Karty Miejskiej lub innego operatora biletowego oraz adres e-mail. Formularz będzie aktywny od wyznaczonej godziny w danym dniu do godziny 23:59 – podaje WTP.
Bla bla car: jak to działa w Polsce?
O konkursie Jesienne Biletobranie
Konkurs Jesienne Biletobranie odbywa się co roku w Warszawie. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców stolicy Polski do korzystania z komunikacji miejskiej i kupowania biletów długookresowych.
Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne i dobrowolne. Dlatego jedyne co trzeba zrobić, to posiadać bilet miejski. Niestety, jeśli jesteś pracownikiem warszawskiego transportu publicznego lub członkiem rodziny takiego pracownika, nie będziesz mógł wziąć udziału w konkursie.
W konkursie nie będą mogły brać udziału również osoby, które otrzymały bilet na gapę lub podróżują z nieważnym biletem i nie opłaciły go przed rozpoczęciem konkursu.
Do konkursu nie przystąpią również osoby, które otrzymały karę za jazdę na gapę lub podróżują z nieważnym biletem i nie opłaciły go przed rozpoczęciem konkursu.
Udział może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na obywatelstwo.
Jak złożyć wniosek o wydanie Warszawskiej Karty Miejskiej?
Jeśli nie posiadasz Warszawskiej Karty Miejskiej, nie będziesz mógł już wziąć udziału w tegorocznym konkursie. Można jednak zgłosić się po nią, by wziąć udział w następnym. Aby to zrobić, potrzebujesz:
- Zrobić zdjęcie. Musi być takie samo jak na wizie lub paszporcie. Powinno wyraźnie pokazywać Twoją twarz, być nieuszkodzone i najlepiej aktualne.
- Przyjść do Punktu Obsługi Pasażerów z paszportem, zdjęciem i numerem PESEL. Karta zostanie wydana na miejscu; procedura trwa około 10 minut.
- Doładować swoją kartę. Możesz to zrobić od razu. Doładowanie na 30 dni kosztuje za 110 zł , a na 90 dni – 280 złotych.
- Aktywować kartę. Aby to zrobić musisz przyłożyć kartę do odpowiedniego pola kasownika lub bramki metra.
Ważne! Nie należy wyrzucać paragonu od razu po zapłaceniu. Czasami możesz otrzymać komunikat, że Twoja płatność nie została rozliczona po doładowaniu. Paragon trzeba będzie zanieść do miejsca, w którym doładowałeś kartę.
Pierwsza karta będzie darmowa, ale jeśli ją zgubimy lub uszkodzimy, za wymianę trzeba będzie zapłacić od 10 do 20 zł.
Zobacz też: Czym jest Karta Warszawiaka i jakie korzyści zapewnia?
Z tą kartą można podróżować metrem, autobusami, tramwajami oraz pociągami SKM i WKD. Należy też pilnować jej terminu ważności. Można go sprawdzić w kasowniku. W przypadku posiadania karty do 10 dni przed upływem jej ważności zapali się żółte światło, a na 5 dni przed upływem jej ważności zapali się czerwone światło. Dlatego nie wahaj się.