Darmowe aplikacje do nauki języka polskiego
Języków można uczyć się na wiele sposobów. Często, aby przełamać barierę i przyswoić podstawy, wystarczy poćwiczyć z telefoniczną aplikacją. Wiele z nich stworzonych zostało w przyjazny dla nauki sposób, uławiający zapamiętywanie słówek i podstaw gramatycznych. Prezentujemy listę najciekawszych darmowych aplikacji do nauki polskiego.
Spis treści
Etutor
Całkowicie darmowa aplikacja, dzięki której podstawy języka polskiego poznamy w zaledwie kilka dni. Aplikacja posiada również system motywacji oraz zachęcania do odrobienia konkretnych przygotowanych lekcji – dzięki naszej aktywności otrzymujemy monety oraz odznaki. Aktualnie dostępnych jest kilkanaście lekcji języka polskiego, jednak nowe tematy są regularnie dodawane. Więcej informacji znajduje się na stronie https://ua.etutor.pl/, a jeżeli chcemy od razu pobrać aplikację, możemy zrobić tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.etutor.mobile&hl=pl.
Busuu
Aplikacja Busuu oferuje 90-dniowy dostęp do wersji premium całkowicie za darmo. Dzięki aplikacji mamy dostęp do rozmowy z wykwalifikowanymi nauczycielami, którzy służą swoją wiedzą oraz wskazówkami. Po zarejestrowaniu się możemy korzystać z lekcji dostosowanych do naszego poziomu języka. System bazuje na inteligentnych rozwiązaniach, wyłapuje które słówka sprawiają nam większy problem oraz pomaga w zapamiętywaniu ich. Więcej informacji znajdziemy na stronie https://bit.ly/help_ukrainian_refugees, natomiast samą aplikację pobrać można z: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.busuu.android.enc&hl=pl&gl=US.
Babbel
Trzymiesięczny bezpłatny dostęp dla uchodźców z Ukrainy również oferuje aplikacja Babbel. Na platformie znajdziemy materiały, które utworzone zostały w oparciu o realne rozmowy i sytuacje dnia codziennego. To z pewnością ułatwia naukę oraz przyswajanie nowych zasobów. Aplikacja oferuje różnorodne zadania, zarówno z wymowy, słuchania, jak i lekcje gramatyki czy pisania. Aby zaczerpnąć więcej informacji, możemy zajrzeć na stronę https://ua.babbel.com/. Aplikację możemy natomiast pobrać bezpośrednio z adresu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.babbel.mobile.android.en&gl=PL.
Tutlo
Jest to aplikacja na telefon, która umożliwia połączenie się z wybranym native speakerem i rozpoczęcie praktyki języka. Lekcje dostępne są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Aby zarejestrować się na takie zajęcia online, należy wcześniej zainstalować aplikację lub odwiedzić ich stronę internetową. Platforma cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ lekcje oparte są wyłącznie o praktyczne materiały. Więcej informacji można zaczerpnąć ze strony https://hello.tutlo.com/help-for-ukraine, natomiast sama aplikacja dostępna do pobrania pod poniższym linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tutlo.learn&gl=PL.
Mondly
Aplikacja Mondly wychodzi naprzeciw uchodźcom, którzy chcieliby w szybki i skuteczny sposób przyswoić podstawy obcego języka. Wszystkie osoby z Ukrainy po zarejestrowaniu się będą miały odblokowaną zawartość premium. Po założeniu konta możemy wybrać swój poziom językowy i nic już nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć naukę. W zależności od naszych celów i umiejętności możemy praktykować podstawy danego języka lub zdecydować się na bardziej zaawansowany kurs, np. biznesowy. Twórcy aplikacji stawiają na praktyczne podejście do nauki. Mondly można pobrać bezpośrednio ze strony https://www.mondly.com/app.
Zobacz też: Najlepsze aplikacje do tłumaczenia na telefon
Slovostory
Jest to przedsięwzięcie dedykowane bezpośrednio dla dzieci. Slovostory ma ułatwić pokonanie bariery językowej. Platforma stworzona została na zasadzie fiszek, dzięki którym dzieci uzyskują dostęp do podstawowych słów i zwrotów w języku polskim. Dzięki temu mogą poznać zarówno ich zapis, jak i wymowę. Aktualnie fiszki językowe dostępne są pod adresem https://www.slovostory.com/.